• RZĄDOWY PROGRAM LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

• Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

• REALIZACJA PROGRAMU 2023/2024

• Ile radości i zabawy może przynieść trochę wełny, odrobina kleju i bardzo dużo wyobraźni? Uczniowie klasy pierwszej już wiedzą!
          Najmłodsi członkowie naszej szkolnej społeczności również korzystają z pomocy zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Dzięki nim mogą aktywnie uczestniczyć w zajęciach, podejmować wyzwania, rozwijać swoją samodzielność, a także uczyć się bezpiecznego korzystania z różnorakich urządzeń.
          Wykorzystując mulinę i kordonek stworzyły pompony. To zadanie angażowało i rozwijało ich sprawność manualną oraz umiejętności planowania własnej pracy.

• Gorąca przekąska dobra na wszystko...

• Co jest najlepszym smakołykiem na jesienne dni? Oczywiście ciepłe kanapki! Dzięki opiekaczom zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości uczniowie klasy szóstej mogli spróbować pysznych przekąsek. Była to też ważna lekcja dotycząca zdrowego i zbilansowanego odżywiania, a także powtórzenie i utrwalenie zasad bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych. Nasi wychowankowie bardzo poważnie podeszli do zadania, które wymagało od nich skupienia i uwagi. Bardzo dobrze bawili się, układając swoje przepisy na idealny tost, ale chyba najwięcej radości sprawił wspólny posiłek na zakończenie zajęć.