• Wiosna, wiosna.. W naszym przyszkolnym ogrodzie jest coraz więcej kolorów !

• Porosty – naturalne bioindykatory

Uczniowie klas starszych, badając najbliższą okolicę, rozpoznali
            i opisali gatunki porostów
            charakterystyczne dla danych przedziałów stężenia SO w powietrzu. Cechami branymi pod uwagę są przeżywalność porostów oraz wielkość i kształt ich plech.  Na tej podstawie, bez używania skomplikowanych urządzeń pomiarowych, można precyzyjnie określić, jak bardzo powietrze jest zanieczyszczone tlenkiem siarki (IV). Wyniki obserwacji zawarli w przygotowanych przez siebie prezentacjach.

• Przygotowujemy zdrowy posiłek

• Uczniowie klasy V a podczas zajęć rozwijających własnoręcznie przygotowali jogurt. Przy okazji dokładnie poznali proces, który pozwala na uzyskanie pysznego drugiego śniadania. Taki smakołyk każdy może przygotować samodzielnie w domu.

• Ruch to zdrowie

• Oprócz zdrowej diety i nawyków żywieniowych, niezastąpionym elementem potrzebnym do prawidłowego rozwoju i samopoczucia – jest aktywność fizyczna. Wykorzystując czas między lekcjami, uczennice z klasy VI a przeprowadziły trening dla wszystkich chętnych, którzy chcą dbać o dobrą formę i samopoczucie.

• Zdrowe śniadanie

• O dawna wiadomo, że prawidłowe żywienie jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na rozwój człowieka i utrzymanie przez niego dobrego stanu zdrowia. Ma ono ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku dzieci i młodzieży. Uczniowie postanowili samodzielnie wykonać zdrowe posiłki, aby propagować zdrową dietę a przy okazji - miło spędzić czas.

• Dzień Zdrowia i Dzień Ziemi

• Każdy z nas ma wpływ na dobrostan Ziemi, właśni dlatego postanowiliśmy uczcić tegoroczny Dzień Zdrowia i Ziemi w naszej szkole. Głównym celem święta jest przybliżenie społeczności szkolnej wszelkich problemów związanych ze zdrowiem,  ekologią, upowszechnianie czystych technologii, szeroko pojętej edukacji w zakresie ochrony środowiska. Jest to również doskonała okazja do przedstawienia szerokiej liczbie odbiorców zagrożeń naszej planety oraz podjęcie dyskusji o zależnościach pomiędzy ochroną środowiska naturalnego a zdrowiem i życiem ludzi. Uczniowie podczas godzin wychowawczych rozmawiali o współczesnej kondycji naszej planety oraz sposobach dbania o czyste środowisko. Wspólnie stworzyli gazetki ścienne w swoich salach lekcyjnych.

• Zbiórka makulatury

• Czy wiesz, że...

... recykling jednej tony papieru oszczędza aż 17 dorosłych drzew? Tym samym przyczynia się do zmniejszenia ilości gazów cieplarnianych w atmosferze. Papierowe odpady, które wrzucamy do kosza, mogą otrzymać drugie życie, stając się surowcem do produkcji nowego papieru. Kluczem do tego jest efektywny system odbioru makulatury – jak co roku wspólnie zbieraliśmy makulaturę.

• Zbiorka elektrośmieci

• Podjęliśmy działanie, którego celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży w wieku szkolnym do promowania zachowań proekologicznych oraz ponoszenia świadomości ekologicznej na temat bezpiecznego oraz pozbywania się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

• Eko – prezenty zawsze na czasie!

• Popatrzcie, jak uczniowie klasy II obdarowali swoich Dziadków. Pomysłowe, kreatywne prace powstawały pod okiem rodziców i wychowawcy. Nasza sala widowiskowa została przyozdobiona ekologicznymi dekoracjami. Podarunki (oczywiście w stylu eko) przed długi czas będą cieszyły babcie i dziadków

• Pszczelarz – jeden z najstarszych zawodów świata

• Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, na czym dokładnie polega praca pszczelarza. To zawód wyjątkowy i bardzo interesujący, a przy tym z zaskakująco długimi tradycjami – tajniki pracy tego fascynującej profesji odkrywał uczeń klasy V a Marcin Pelc.

• PREZENTACJA POROSTY

• CZAS ROZKŁADU RÓŻNYCH PRZEDMIOTÓW

• Szacowany czas rozkładu poszczególnych materiałów używanych powszechnie do pakowania produktow żywnościowych

• GIMNASTYKA